Etkinlikler

Posted By: Unknown

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ : ANDROİD'E İLK DOKUNUŞ      Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonunda gerçekleştirdiğimiz etkinliğimize olan ilgiden dolayı herkese teşekkürler..

Etkinliğimize 324 kişilik bir katılım vardı.


 Etkinliğimiz  Google Region Lead Barış Yesugey'in Hangouts üzerinden yaptığı  açılış konuşması ve sunumu ile başladı.
İkinci sunumda GDG Kocaeli organizatörleri Emre Şahin ve Mahir Belek " GDG Nedir? ve GDG Kocaeli  " ile karşımıza çıktılar. GDG ile ilgili soruları cevaplayan organizatörlerimiz katılımcıların kafasındaki soru işaretlerini giderdi.

Sunum sonunda bir Hangouts bağlantısı daha yaptık. GDG İstabul Women Techmakers Organizatörlerinden Sevnur Malik bağlanarak Women Techmakers Sunumu yaptı.Egebit şirketinden Celil Bozkurt "Android'in Yazılım Dünyasındaki Yeri" sunumu ile katılımcılar ile buluştu.  En son sunumda İyzico Şirketinden Yalçın Yenigün "Android'ten Para Kazanma Sanatı" konusu ile karşımıza çıktı. Etkinliğimizde Sunum aralarında Sponsorlarımızdan Bemar Kariyer Okulları ve British Town Yabancı Dil Eğitim çekilişi yaptı sponsorumuza da teşekkürler...


GDG Kocaeli olarak Kocaeli Üniversitesinde ki etkinliğimize Sunumları ile destek veren Barış Yesugey , Sevnur Malik ve Yalçın Yenigün'e Teşekkür ederiz .

Etkinlikten fotoğraflar ; 


GDG KOCAEELİ BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU


Gdg Kocaeli olarak ilk seminerimizde Zehra Emine Öçgüder Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Bilişim Teknolojileri Öğrencileriyle buluştuk.

Öğrencilerle GDG  ve GDG Kocaeli hakkında konuştuk.

GDG etkinlikleri ve Google Hizmetleri hakkında bilgiler verdik.


Seminerimize Web Tasarımcılar için tasarımcı düşünce mantığı üzerine konuşuldu.Bilişim sektöründe girişimcilik konusuna da değindik.
seminer
Öğrencilerin bu konular hakkında ki sorularını cevapladık.
Yakında olucak ilk etkinliğimizde neler olucağını ve nelerle karsılaşacaklarını anlattık. İleride ki etkinliklerimizden ve DevFestler ile ilgili bilgiler aktardık.


  


Bizi ağırlayan Zehra Emine Öçgüder M.T.A.L  Bilişim Teknolojileri bölümü Öğretmenlerimize ve seminerimizi dikkatle dinleyen öğrencilere çok teşekkür ederiz.


gdgkocaeli

YAHYA KAPTAN ANADOLU TİCARET MESLEK LİSESİ BİLİŞİM  TEKNOLOJİ ÖĞRENCİLERİ İLE  BULUŞTUK


GDG Kocaeli olarak bilişim teknolojileri öğrencileri ile buluşmaya devam ettik . Yeni adresimiz Yahya Kaptan Anadolu Ticaret Meslek Lisesi idi.


Öğrencilerle GDG  ve GDG Kocaeli hakkında konuştuk.

GDG etkinlikleri ve Google Hizmetleri hakkında bilgiler verdik.Etkinliklerde neler ile karşılaşa bileceklerini anlattık.Seminerimize Bilişim sınıflarından 10. 11. ve 12. sınıflar katıldı. Öğrencilerin fikirlerini dinledik. Öğrenciler ile Bilişim sektöründe ki rollerinin önemini konuştuk.

Bu sektördeki ekip ile çalışabilme mantığı üzerine konuşmamız devem etti.Öğrencilere kendilerini merak ve araştırmaları üzerine kendilerini geliştirebileceklerini konuştuk.Nasıl bir gidişat izlemeleri hakkında bilgi verdik. Hangi adımların önemli olduğunu ve neden önemli olduklarını söyledik.
 Öğrencilerin sorularını cevapladık ve kendilerinin bu zamana kadar yaptıkları çeşitli uygulamalar ve projeler adına konuştuk.

Öğrencilerin ilgilerinden dolayı ve sorulan güzel sorularında etkisiyle güzel bir seminer havası yakaladık


Her ay bir tane sadece liseler için etkinlik düzenleyiceğimizi söyledik.Bu etkinliklerde kendilerine Google Terimleri ve Araçları ile tanıştıracağımızı söyledik.


Bizi ağırlayan Yahya Kaptan Anadolu Ticaret Meslek Lisesi  Bilişim Teknolojileri bölümü Öğretmenlerimize ve seminerimizi dikkatle dinleyen öğrencilere çok teşekkür ederiz.© 2015 GDG Kocaeli Tüm Hakları Saklıdır. Blogger tarafından desteklenmektedir.